Otwórz to wydarzenie na FB.

Spotkanie BSS: Od kultury nauczania do kultury uczenia się
Jak pomagamy uczniom nadać sens temu, czego się uczą

17 maja 2024, godz. 8:30 - 14:45

Szkoła Podstawowa nr 236 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej

ul. Elekcyjna 21/23

Spotkanie inspirujące BsS
"Od kultury nauczania do kultury uczenia się
Jak pomagamy uczniom nadać sens temu, czego się uczą"

Budząca Się Szkoła i SP nr 236 w Warszawie zapraszają na spotkanie. Do udziału w spotkaniu zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, studentów, uczniów a także rodziców. Organizatorami spotkania są Fundacja Budząca się Szkoła i Szkoła Podstawowa nr 236 w Warszawie.

Informacje o SP 236 w Warszawie:

Liczba uczniów – 450
Liczba nauczycieli – 70
Liczba uczniów z orzeczeniami - 100 orzeczeń
Liczba uczniów z opiniami - 140
23 odziały wszystkie integracyjne lub z włączeniem

8:30 – 9:15 – rejestracja
9:15 – 9:30 – powitanie i informacje organizacyjne
9:30 – 10:30 – lekcje I tura
10:30 – 11:30 – lekcje II tura
11:30 – 12:00 – przerwa na kawę
12:00 – 13:00 – Dlaczego czas odejść od kultury nauczania i wprowadzać kulturę uczenia się - wykład dr Marzeny Żylińskiej
13:00 – 13:30 – Jak zmieniamy naszą szkołę – O wprowadzanych zmianach opowiedzą nauczyciele ze SP nr 236
13:30 – 14:15 – poczęstunek i czas na nawiązywanie relacji między szkołami
14:15 – 15:05 – Pracownia malarska Malort. Co daje dzieciom i dlaczego warto ją stworzyć w szkole?
15:05 - 15:35 – pytania i panel dyskusyjny
15:35 – zakończenie

Lekcje inspirujące:

Klasa             Przedmiot                                                 Temat / cel lekcji
0a wych. przedszkolne
Czego dzieci potrzebują do szczęścia?
edukacja wczesnoszkolna
Dlaczego rodzina jest ważna? Przyjaźń i rodzina. Sens i wartości wzajemnego wspierania się i budowania wzajemnych relacji.
język angielski
Advantages and disadvantages of playing with computer games and using an Internet. Debata oksfordzka.
1b edukacja wczesnoszkolna
Dom - wyjątkowe miejsce.
dorośli* matematyka
Rozpoznawianie, nazywanie i budowa brył (lekcja dla klasy 7).
jezyk polski
Pisownia wyrazów z ó, u, rz, ż, ch, h.
geografia
Krajobrazy świata.
dorośli*
edukacja wczesnoszkolna
Pocieszyć nie jest trudno (lekcja dla klasy 3).
7b chemia
Rodzaje roztworów.
Liczę, myślę i działam.
6a matematyka
Remontujemy mieszkanie - jedna z lekcji projektu.
4b język polski
Żyjemy w świecie znaków. Rozpoznaję i tworzę różne rodzaje znaków.
3a              edukacja
wczesnoszkolna
Wizyta w kawiarni.

* dorośli - nauczyciel prowadzący zaprosi gości do uczestniczenia w lekcji w roli uczniów - nie będzie dzieci,
dorośli staną się uczestnikami spotkania.

BILETY

239 zł*

*W cenie poczęstunek, a także kawa, herbata, ciastka

ZAPISY - BRAK MIEJSC

Zgłoszenia indywidualne

1. Dokonaj wpłaty na podany niżej numer konta. W tytule przelewu wpisz "Spotkanie Warszawa"

3. Jeśli reprezentujesz placówkę publiczną i/lub płacisz za udział w konferencji ze środków publicznych, pobierz oświadczenie o środkach publicznych i dołącz podpisany skan oświadczenia do swojego zgłoszenia.

4. Prześlij zgłoszenie korzystając z formularza zgłoszeń dla osób indywidualnych (1 osoba = 1 zgłoszenie)

5. Poczekaj na maila od nas. Prześlemy Ci potwierdzenie otrzymania zgłoszenia wraz z fakturą potwierdzającą dokonanie wpłaty lub jeśli płaci za Ciebie szkoła, fakturę z odroczonym terminem płatności. Jeśli nie otrzymasz faktury w ciągu 7 dni od zgłoszenia, koniecznie skontaktuj się z nami.

Zgłoszenia grupowe

1. Prześlij nam zgłoszenie korzystając z formularza zgłoszeń dla grup i rad pedagogicznych (zgłoś jednym formularzem większą liczbę osób na jedną fakturę).

2. Jeśli reprezentujesz placówkę publiczną i/lub płacisz za udział w konferencji ze środków publicznych, pobierz oświadczenie o środkach publicznych i dołącz podpisany skan oświadczenia do swojego zgłoszenia.

3. Poczekaj na maila od nas. Niezwłocznie prześlemy Ci fakturę potwierdzającą dokonanie wpłaty, lub fakturę z odroczonym terminem płatności. Jeśli nie otrzymasz faktury w ciągu 7 dni od zgłoszenia, koniecznie skontaktuj się z nami.